بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار چیست؟

بورس اوراق بهادار بازار متشکل و رسمی است که در آن خرید و فروش سهام شرکتها یا اوراق قرضه دولتی یا خصوصی تحت ضوابط معین انجام می شود. مشخصه مهم آن حمایت قانونی از صاحبان پس اندازها یا سرمایه های راکد است. بورس اوراق بهادار به معنای یک بازار متشکل و رسمی سرمایه است, که در آن سهام شرکت ها و اوراق مشارکت, تحت ظوابط و مقررات خاص, مورد معامله قرار می گیرد.

 

شرکت مشاوران سهام با پیشینه ای بالغ بر 21 سال فعالیت و تجربه، ارائه دهنده خدمات در زمینه معاملات اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و فرابورس و همچنین معاملات اوراق مشارکت، صکوک و تسهیلات مسکن با بهترین کیفیت می باشد. این شرکت هم اکنون در شهرهای تهران، اردبیل، ارومیه، کیش، همدان ، سمنان و شاهرود و در نه ایستگاه معاملاتی آنلاین، مشغول انجام فعالیت خرید و فروش اوراق بهادار می باشد.


 

انواع بورس

بورس کالا, بورس فلزات, بورس کشاورزی, بورس اوراق بهادار, بورس اسناد خزانه.

در بورس افراد حقیقی و حقوقی توسط کارگزاران خود به داد و ستد می پردازند و در آن خریدار و فروشنده می توانند یک فرد یا یک شرکت باشند.این خرید و فروش تابع قوانین خاصی است; که در مورد همه و با هر مقدار سرمایه به صورت یکسان برخورد می کند.

سهم چیست؟

سرمایه هر شرکت سهامی, به قسمتهایی مساوی تقسیم می شود که به هر یک از این قسمت ها, یک سهم گفته می شود. معمولا قیمت اسمی سهام در ایران ۱۰۰۰ریال است. هر فرد پس از خرید سهام مالک جزئی از دارایی شرکت می شود.به یاد داشته باشید که وقتی اقدام به خرید سهام می کنید, در بازار سرمایه شروع به فعالیت کرده اید.